طبق جدیدترین اعلام زراعت بانک ترکیه، کارمزد حواله بانکی در تمام شعبات این بانک تغییر کرده است.اما حواله در بانک‌های ترکیه به چه معناست؟

پیش‌تر در یک پست به صورت کامل تفاوت انواع ارسال پول در بانک‌های ترکیه را توضیح داده بودیم که یکی از آن‌ها حواله یا HAVALE نام دارد و حالت دیگر ارسال پول، EFT نام دارد.

ارسال وجه به صورت حواله در حالتی است که شما بخواهید بین دو بانک یکسان، انتقال وجه داشته باشید. فرقی ندارد که این انتقال وجه در ساعات اداری انجام می‌شود یا در روزهای کاری و یا حتی در روزهای تعطیل رسمی؛ در هر صورت، این پول بلافاصله از حساب مبدا به حساب مقصد منتقل خواهد شد. درواقع حواله چیزی شبیه به کارت به کارت خودمان است با این نکته که باید بانک مبدا و مقصد، یکی باشد.

بیشتر بخوانید: تفاوت حواله (HAVALE) با EFT در سیستم بانکی ترکیه چیست؟

حواله را در بانک‌های ترکیه می‌توان هم از طریق دستگاه‌های خود پرداز یا همان ATM و هم از طریق اینترنت بانک یا همراه بانک، انجام داد. همچنین برای این نوع انتقال، کارمزدی هم از حساب مبدا کسر خواهد شد که حالا این کارمزد در زراعت بانک تغییر کرده است.

حالا در خبری که به تازگی از طرف زراعت بانک ترکیه اعلام شده، کارمزد انتقال وجه به صورت حواله تغییر کرده و از 1.75 لیر برای هر تراکنش، به 2.75 لیر افزایش یافته است.

Leave a Reply