این روزها زندگی بدون گوشی همراه کار بسیار دشواری است. درواقع تا این نعمت از ما گرفته نشود متوجه نخواهیم بود که گاهی حتی برای بیدار شدن از خواب یا فهمیدن اینکه امروز چه روزی است و یا الآن چه ساعتی است به گوشی خود نیازمندیم. گوشی شما حتی در اقامت در ترکیه می‌تواند به داد شما برسد. تنها کافی است که اپلیکیشن های کاربردی برای یک مسافر یا مهاجر را داشته باشید. ازآن‌پس تقریباً چیزی نیست که از پس کنترل آن برنیایید. با ما باشید تا بهترین اپلیکیشن های اتباع خارجی در ترکیه را به شما معرفی کنیم.

مکان‌یابی

زندگی در شهرهای بزرگ می‌تواند خیلی سخت باشد. مخصوصاً اگر نه تنها آن شهر برای شما ناآشنا باشد که کل کشور را به‌درستی نشناسید. انسان‌ها به زبانی کمتر آشنا صحبت کنند و همه‌چیز برایتان بیگانه باشد. در چنین شرایطی بیشتر از هر چیز یک اپلیکیشن مکان‌یابی به کار شما خواهد آمد. در این اپلیکیشن ها شما می‌توانید از جدول زمان‌بندی حرکت وسایل نقلیه، ساعت شروع به کار اداره‌ها یا مراکز تجاری و حتی ساعت بازدید از مناطق توریستی باخبر شوید.

یکی از بهترین اپلیکیشن ها در این حوزه برای شما  CityMap2Go خواهد بود. شما می‌توانید نسخه اندروید و آی او اس این اپلیکیشن را دانلود کرده و استفاده کنید. نقشه‌ها را به صورت آفلاین ببینید و کافه‌ها و رستوران‌ها و جذابیت‌های محلی را پیدا کنید.

 یادگیری زبان

برخلاف تصور عام مردم آشنایی به زبان انگلیسی در ترکیه چندان راه گشا نیست. دیر یا زود هرکسی در ترکیه به این زبان نیاز پیدا خواهد کرد. در این رابطه مخصوصاً اگر چندان ضرورت و عجله‌ای ندارید، اپلیکیشن ها می‌توانند شما را با خیلی از اصطلاحات روزمره آشنا کنند و نیاز شما را تا حد بسیار زیادی برطرف کنند.

Hands on Turkish یکی از این اپلیکیشن هاست که می‌تواند در سطح ابتدایی زبان ترکی شما را بهبود ببخشد. این اپلیکیشن برای یادگیری زبان ترکی کافی نیست و با هدف گردشگران و توریست‌ها طرح‌ریزی‌شده است.

البته اگر نیاز فوری به زبان ترکی داشتید می‌توانید با گوگل ترنسلیت کار خود را راه بیندازید. این اپلیکیشن بسیار از سوی توریست‌ها در ترکیه برای ارتباط با مردم محلی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

مدیریت مالی

مدیریت مالی مسئله ایست که اگر پیش از مهاجرت توانسته‌اید پشت گوش بیندازید و یا نادیده بگیرید پس از مهاجرت شما را زمین خواهد زد. شما مخصوصاً در ترکیه به اپلیکیشن هایی برای کنترل و مدیریت مالی خود نیاز خواهید داشت.

XE Currency می‌تواند تمامی ارزها و نرخ واقعی‌شان را به صورت آنلاین با به‌روزترین اخبار به شما نشان بدهد. این اپلیکیشن با 55 میلیون دانلود یکی از پرکاربردترین اپلیکیشن هاست. شما می‌توانید نسخه اندروید و آی او اس این اپلیکیشن را دانلود کرده و استفاده کنید.

Moneyspire این نرم‌افزار نیز می‌تواند به مدیریت مالی شما کمک کند. این app به‌طور هم‌زمان قابلیت پوشش 30 ارز متفاوت را داراست و درامد و هزینه شما را به هرکدام که بخواهید یادداشت کرده و هزینه‌ها را نیز به هر ارزی که داشته‌اید نوشته و برایتان محاسبه خواهد کرد. این اپلیکیشن برای افراد مهاجری که ارز دخل‌وخرجشان یکسان نیست بسیار کاربرد دارد.

خبرگزاری

خبر یک شمشیر دو لبه است. بی‌خبری می‌تواند به ضرر شما باشد و همچنین خبردار شدن از همه‌چیز منجر به افسردگی، اضطراب و دیگر مشکلات روانی خواهد شد. شما باید به‌اندازه‌ای که باید باخبر شوید.

Flipboard یکی از اپلیکیشن هایی است که می‌تواند به شما کمک کند. این اپلیکیشن تمامی کشورها را تحت پوشش قرار داده است و علاوه بر خبر، آموزش، مسافرت، سرگرمی، آشپزی، عکاسی و … را نیز پوشش می‌دهد. شما می‌توانید نسخه اندروید و آی او اس این اپلیکیشن را دانلود کرده و استفاده کنید.

دوست‌یابی

InterNations این اپلیکیشن زیر نظر یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های خارجی در جهان مشغول به فعالیت است و با هدف کمک به دوست‌یابی افراد غریبه در محیط‌های غریبه مثلاً افرادی که تازه اسباب‌کشی کرده‌اند یا به شهر و کشوری تازه آمده‌اند راه‌اندازی شد. این اپلیکیشن در شهرهای بزرگ ترکیه مانند استانبول و آنکارا فعال است و علاوه بر دوست ارتباطات کاری را نیز پوشش می‌دهد.

برنامه‌ریزی

اگر تازه مهاجرت کرده‌اید و گیج می‌زنید و سیل کارها و امور از دستتان دررفته و مدام چیزها را فراموش می‌کنید، شما به یک لیست نیاز دارید. ToDoist به شما کمک می‌کند تا برای کارهایتان برنامه‌ریزی کنید و به ترتیب اولویت به آن‌ها رسیدگی کنید.

Wunderlist اپلیکیشن کاربردی دیگری برای این مسئله است که به شما کارهایتان را یادآوری می‌کند. دیگر به خاطر سپردن تاریخ پرداخت قبوض یا جشن تولدها و مناسبت‌ها کار سختی برای شما نخواهد بود. شما می‌توانید نسخه اندروید و آی او اس این اپلیکیشن را دانلود کرده و استفاده کنید.

ارتباطات

این بخش به‌هیچ‌عنوان بخش ساده‌ای نیست. همه ما کم‌وبیش میدانیم که اگر کسی کیلومترها دورتر و یا حتی کمی دورتر بود با کمترین هزینه با او تماس برقرار کنیم. تماس‌های تصویری به بخش تازه‌ای از اغلب پیام‌رسان‌ها تبدیل‌شده‌اند. حتی اینستاگرام این روزها تماس تصویری را نیز پوشش می‌دهد.

واتس اپ، وایبر، اسکایپ، فیس بوک، ایمو، همه این‌ها از تمامی اپلیکیشن هایی هستند که به شما کمک می‌کند تا بدون پرداخت هزینه زیادی با دوستان و آشنایان و کسانی که دوستشان دارید در ارتباط باشید.

 

Join the discussion ۲ Comments

Leave a Reply