بانک «VakıfBank» برای اولین بار در سال ۱۹۵۴ و با بودجه و سرمایه‌ اولیه‌ ۵۰ میلیون لیر، در ‌شهر آنکارا تاسیس شد. واکیف بانک از همان ابتدا با هدف ارائه بهترین و آسان‌ترین خدمات بانکی و پولی برای مشتریان خود، شروع به فعالیت‌های اقتصادی و بانکی خود کرد. سپس در مدت کوتاهی، واکیف بانک توانست شعبه‌ها و دفاتر رسمی خود را در شهرهای استانبول، آنکارا و ازمیر، گسترش دهد.

واکیف بانک در کنار برنامه‌ریزی‌هایی که برای خدمت‌رسانی به مشتریان خود دارد، یک هدف ارزشمندتر نیز برای خود مشخص کرده است. این بانک می‌خواهد در کنار خدمت به مردم ترکیه، بتواند به اقتصاد دولت ترکیه هم کمک کند. در این راستا، این بانک راه‌حل‌هایی کارآمد و مخصوص جهت صرفه‌جویی در امور اقتصادی و گسترش توانایی‌های اقتصاد ترکیه، ارائه کرده است.

در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۱۹، واکیف بانک از لحاظ حجم دارایی به عنوان ششمین بانک بزرگ ترکیه انتخاب شده است. علت موفق بودن این بانک در حوزه خود، این است که از بدو شروع فعالیت، همیشه فعالیت‌های رو به رشد و توسعه‌ای داشته و در راستای عملی کردن ادعاها و اهداف خود تلاش کرده است.

یکی از پارامترهایی که این بانک در طول سال‌های فعالیت‌ خود به خوبی عملی کرده‌است، ارائه‌ی خدمات بانک از طریق اینترنت و پشتیبانی تلفنی است که به علت همین امر توانسته مشتریان شرکتی و فردی خود را در اختیار و رضایت بانک قرار دهد.

علاوه بر اینکه این بانک در تاریخ مذکور ششمین بانک بزرگ ترکیه انتخاب شد، نقش اصلی در تامین مالی و اقتصادی تجارت‌‌های داخلی و خارجی را داشت که این فعالیت‌ها از طریق ۹۵۰ شعبه، ۴۲۱۰ دستگاه ATM و ۲۷۶۱۴۵ واحد POS در سطح کشور که کانال‌ها و راه‌های ارتباطی توزیع جایگزین را تشکیل می‌دهند، انجام گرفته است.

همانگونه که تمامی بانک‌های مطرح دنیا در کشورهای مختلف دیگر شعبه‌‌هایی دارند، بانک «VakıfBank» نیز از این اصل سوا نیست و در همین جهت در کشورهایی همانند نیویورک، بحرین و اربیل، شعبه‌ها‌ی بین‌المللی دارد. علاوه بر آن، این بانک در اتریش دارای یک شرکت تابعه به نام «VakıfBank International AG» در کشور اتریش است که به فعالیت در راستای سیاست‌های بانک مشغول است و دارای شعبه‌هایی در شهرهایی مانند وین، کلن و فرانکفورت است.

اما وضعیت افتتاح حساب بانکی برای ایرانیان در واکیف بانک چطور است؟

متاسفانه واکیف بانک به سختی برای ایرانیان حساب بانکی باز می‌کند. همچنین در صورت افتتاح حساب، سقف تراکنش‌ها برای مشتریان ایرانی این بانک، کمتر از دیگر مشتریان است که خود یک امتیاز منفی دیگر حساب می‌شود.

البته ماجرا به همین جا خطم نشده و برای استفاده از خدماتی مثل موبایل بانک نیز، مشکلات دیگری پیش روی شما قرار می‌گیرد و اصلا ممکن است اجازه استفاده از موبایل بانک برای شما صادر نشود. در مجموع و بین بانک‌های ترکیه، همچنان «زراعت بانک» و «ایش بانک» گزینه‌های بسیار بهتری برای ما ایرانیان است.

Leave a Reply