ICBC بانک ترکیه با نام سابق تکستیل بانک، یکی از بانک‌های خصوصی ترکیه با سهامدار چینی و وابسته به بانک چینی ICBC است که شعبه‌های بسیار زیادی در سراسر جهان دارد و سعی در تثبیت چهره خود به عنوان یک بانک بین‌المللی دارد. دفتر بخش ترکیه این بانک در شهر استانبول قرار دارد. این بانک خدمات عمده‌ای اعم از بانکداری خرد، سرمایه‌گذاری، بانکداری شرکتی، مدیریت سرمایه‌گذاری، اعطای وام، بیمه و صندوق امانات را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. این بانک در نظر دارد تا با نوآوری و توسعه بانکی تبدیل به محلی امن برای سرمایه‌گذاری و همچنین نقطه اتکایی محکم برای مشاغل شود. این بانک در نظر دارد تا با تولید راه حل‌های مناسب، نیازهای فعلی و حتی آینده مشتریان را به خوبی و در جهت مناسب برطرف کند. برای آشنایی بیشتر با این بانک و خدمات آن می‌توانید در ادامه با ما همراه باشید.

ICBC بانک ترکیه چیست؟

ICBC ترکیه تا سال 2015 تکستیل بانک شناخته می‌شد. تکستیل بانک در سال 1986 راه‌اندازی شده بود و دارای 44 شعبه در سراسر ترکیه بود. سهام‌دار عمد این بانک GSD Holding یک بانک تجاری بزرگ در ترکیه بود که در سال 2014 تصمیم بر فروش سهام عمده 75 درصدی خود به ICBC گرفت. نام این بانک کوتاه شده عبارت بانک صنعت و تجارت چین است. اکنون این بانک با 44 شعبه در ترکیه 49 دستگاه خودپرداز، مجهز به شعب بانکداری موبایلی و اینترنتی، در ترکیه به عنوان عضوی کوچک از اعضای خانواده بزرگ ICBC، مشغول به فعالیت است.

بیشتر بخوانید: هر آنچه باید درباره زراعت بانک ترکیه بدانید

بانک صنعت و تجارت چین در 1984 تأسیس شد و در سال 2005 شکل کنونی خود را پیدا کرد. در سال 2006 این بانک موفقیت خود را در بازارهای بورس شانگهای و هنگ‌کنگ ثبت کرد. پس از تلاش‌های بسیار این بانک به یکی از بانک‌های بزرگ جهان تبدیل شد و در حال حاضر خدمات خود را به 5 هزار مشتری شرکتی و 496 میلیون مشتری شخصی ارائه می‌دهد. در حقیقت این بانک در 42 کشور و منطقه شعبه دارد و در سال 2015 به‌عنوان بهترین بانک در حال ظهور معرفی شد و مقام سوم را در بین 1000 بانک جهانی به‌دست آورد و از سوی فوربس در سه سال متوالی در رده اول قرار گرفت.

ICBC بانک ترکیه چه خدماتی ارائه می‌کند؟

کارت‌های اعتباری: ICBC Turkey Bonus و Tek Kart دو گزینه‌ای است که این بانک برای پرداخت بهای خریداری شما پیشنهاد می‌دهد. این دو کارت میلیون‌ها فروشگاه در ترکیه و حتی خارج از کشور را پوشش می‌دهند. همراه با پرداخت وجه برای خرید محصول شما مشمول جایزه نیز می‌شوید و می‌توانید از خریدهای رایگان لذت ببرید. همچنین امکان برداشت پیش‌پرداخت پول از کارت اعتباری شما نیز هست و می‌توانید برای تعداد نفرات بالا کارت‌های تکمیلی نیز دریافت کنید. مشتریان خارجی نیز می‌توانند برای دریافت این کارت‌های اعتباری متقاضی شوند. نخستین مرحله افتتاح حساب است که برای آن نیاز به کپی گذرنامه، گواهی درامد، کارت اقامت و ضمانت شرکت یا یکی از اتباع داخلی، دارید.

موبایل بانک: شما می‌توانید از خدمات موبایل بانک ICBC بانک ترکیه هم بهره‌مند شوید. این خدمات شامل انتقال وجه، بررسی کارت اعتباری و خلاصه پرداخت‌ها، پرداخت قبوض، خریدوفروش ارز، پرداخت پول بدون هزینه کمیسیون و انجام معاملات EFT و انتقال پول به‌صورت رایگان می‌شود.

بیمه: ICBC ترکیه برای بیمه‌ی خود با شرکت بیمه Axa، شرکت Fiba Emeklilik ve Hayat، شرکت بیمه HDI، شرکت بیمه Sompo Japan، و کیف Emeklilik ve Hayat و ارز به اشتراک می‌گذارد. این بانک انواع بیمه‌ها از جمله بیمه عمر، مسکن، خودرو، بیکاری و بازنشستگی را پوشش می‌دهد.

Leave a Reply