آنتالیا را اغلب به عنوان یک مقصد گردشگری می‌شناسیم اما این روزها بهتر می‌توان فهمید که این شهر جز این می‌تواند محلی مناسب و ایدئال برای زندگی و تحصیل باشد. دانشگاه های آنتالیا به طور کامل گویای این مسئله‌اند. تعداد افرادی از سرتاسر جهان که ترکیه را برای تحصیل انتخاب کرده‌اند از سال 2006 تا به امروز دو برابر شده است. این تعداد روزبه‌روز در حال افزایش است و این به این معنی است که ترکیه در حال گسترش معنای خود در جهان است.

این کشور که تا به مدت‌ها تنها یک مقصد توریستی بود در تلاش است تا خود را در جنبه‌های دیگر نیز در جهان مطرح کند و جایگاه جهانی خود را تثبیت کند. شهر آنتالیا نیز در مسیر همین هدف، در حال گسترش و افزایش کیفیت تحصیلی خود است تا جایی که می‌توان روی آن به عنوان محلی برای تحصیل نیز حساب باز کرد. در این شهر هر نوع دانشگاه اعم از دولتی و غیردولتی را می‌توان پیدا کرد. انواع رشته‌ها در این شهر تدریس می‌شود و شما می‌توانید رشته موردعلاقه‌تان را در شهری که سفر تفریحی مردم سرتاسر جهان است در یک دانشگاه عالی دنبال کنید و دوران تحصیل پربار و البته لذت بخشی داشته باشید.

در ادامه با ما باشید تا با دانشگاه‌های مطرح این شهر آشنا شوید.

دانشگاه بین‌المللی آنتالیا

از بهترین دانشگاه های آنتالیا می‌توانیم به Uluslararasi Antalya یا blim یا به طور مشهور دانشگاه بین‌المللی آنتالیا، اشاره کنیم که نخستین دانشگاه خصوصی آنتالیا است. این دانشگاه در جهت ارتقا تحصیلی این شهر در سال 2010 تأسیس شد. این دانشگاه برنامه دارد تا سال 2030 به موفق‌ترین موسسه آموزشی جهان تبدیل شود. ازآنجایی‌که دانشجویان از سرتاسر جهان به این دانشگاه می‌آیند، زبان تدریس این دانشگاه در بیشتر رشته‌ها و بیشتر کلاس‌ها انگلیسی است. فراموش نکنید که گرفتن تافل برای تحصیل در این دانشگاه الزامی است. این دانشگاه از بهترین اساتید و امکانات جهانی بهره گرفته است.

این دانشگاه از چهار دانشکده بازرگانی، مهندسی، حقوق و گردشگری تشکیل‌شده است.

  • بازرگانی: علوم سیاسی، مدیریت بازرگانی، روابط بین‌الملل، اقتصاد
  • مهندسی: مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی صنایع الکترونیک
  • حقوق: رشته حقوق قضایی
  • گردشگری: هتلداری، گردشگری

از آنجایی‌که این دانشگاه برای پذیرش بین‌المللی دانشجویان طراحی‌شده است، برای تحصیل و راهنمایی آن‌ها امکانات ویژه‌ای فراهم کرده است. دفتر دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه از صفر تا صد تحصیل، دانشجویان را تنها نمی‌گذارد و به آن‌ها کمک می‌کند تا هر چه بیشتر از دانشگاه استفاده کنند و دوران تحصیلی لذت بخشی داشته باشند. درواقع این دفتر حتی برای رساندن شما از فرودگاه به دانشگاه در آغاز دوره تحصیل هم برنامه دارد.

این دانشگاه برای دانشجویانش خوابگاه نیز تدارک دیده و به نحوی برنامه‌ریزی کرده است که خوابگاه نیز فضایی باشد تا دانشجویان بتوانند اهداف آموزشی خود را بهتر نیز دنبال کنند. به نحوی که برای هر دانشجو فضای کار منحصر به فردی تدارک دیده شده است و اتاق‌ها مجهز به حمام و دستشویی مجزا هستند. اینترنت نیز در این دانشگاه و خوابگاه نامحدود و رایگان است. درواقع خوابگاه‌های این دانشگاه بیشتر به هتل 5 ستاره شبیه‌اند تا خوابگاه.

این دانشگاه با 300 هزار مترمربع قطعاً فضای کافی برای استادیوم فوتبال، ورزشگاه تنیس و باشگاه دارد. پارک علم و فناوری، کتابخانه و خوابگاه نیز بخشی از این فضا هستند. درواقع 150 هزار مترمربع از فضای این دانشگاه به این فعالیت‌ها اختصاص داده‌شده است. ساختمان این دانشگاه ترکیبی از معماری مدرن و تاریخی است و به خودی خود می‌تواند برای دانشجویان جذاب باشد.

دانشجویان امکان پرداختن به ورزش‌هایی مثل شنا، شیرجه، اسکی، موج‌سواری و اسب‌دوانی را نیز دارند.

آدرس: Çıplaklı Mh. Akdeniz Blv. Pk:07190 Döşemealtı/antalya, Turkey

برای ارتباط و کسب اطلاعات بیشتر در خصوصی این دانشگاه به این وب‌سایت مراجعه کتید.

Antalya Akev University

Antalya Akev  یکی از دانشگاه‌های خصوصی و غیرانتفاعی آنتالیا است که در سطح بین‌المللی دانشجو می‌پذیرد. این دانشگاه جزو جدیدترین دانشگاه های آنتالیا است و در سال 2015 تأسیس شد. در حقیقت این دانشگاه یکی از دانشگاه‌هایی است که بنیاد آنتالیا در جهت آموزش و فرهنگ این شهر افتتاح کرد. این موسسه پیش‌ازاین یک مدرسه غیرانتفاعی بود ولی از سال 1996 که بنیاد آنتالیا تصمیم به ادامه مسیر از طریق دانشگاه‌ها کرد، این مدرسه به دانشگاه تبدیل شد.

Antalya Akev یکی از دانشگاه‌هایی است که به تأیید رسمی شورای آموزش عالی ترکیه رسیده است. این موسسه یکی از مؤسسات آموزش عالی آنتالیا است که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند.

این دانشگاه 4 دانشکده و 2 موسسه دارد و بیش از 1000 دانشجو را تحت آموزش خود قرار داده است. با گسترش این دانشگاه به 16 هزار متر مربع، ظرفیت این دانشگاه 1500 دانشجو اعلام‌شده است. این دانشگاه دارای هیئت علمی خوب و امکانات اجتماعی و رفاهی مطلوبی است. فضای این دانشگاه پر است از درختان زیبا و امکانات ورزشی نیز در akev مهیا شده است.

زبان تدریس این دانشگاه ترکی است. دانشکده هنر، علوم انسانی، اقتصاد و علوم مدیریتی و تحصیلات تکمیلی ازجمله دانشکده‌های این دانشگاه هستند.

آدرس:  Kadriye Mah. Celal Bayar Cad. No:5-6 Serik/ANTALYA, 07525 Serik/Antalya, Turkey

برای ارتباط و کسب اطلاعات بیشتر در خصوصی این دانشگاه به این وب‌سایت مراجعه کتید.

دانشگاه آک دنیز آنتالیا

دانشگاه آک دنیز هم از بهترین دانشگاه های آنتالیا است که در سال 1982 در آنتالیا تأسیس شد. این دانشگاه رشته‌های بسیار زیادی را شامل می‌شود و یکی از دانشگاه‌های اصلی ترکیه به شمار می‌رود. این دانشگاه توانسته است تا در سال 2018 رتبه 801 را میان برترین دانشگاه‌های جهان کسب کند. آک دنیز 5000 دانشجو و 4500 نفر پرسنل دارد. کادر علمی این دانشگاه از 1400 نفر که 198 نفر از آن‌ها استاد تمام هستند تشکیل‌شده است. این دانشگاه، 19 دانشکده، 7 موسسه، سه مدرسه، 11 هنرستان و 11 مدرسه فنی حرفه‌ای را شامل می‌شود.

دانشکده‌های این دانشگاه شامل؛ پزشکی، کشاورزی، علوم، ادبیات، اقتصاد و علوم اداری، فنی مهندسی، تربیت مدرس، حقوق، ارتباطات، شیلات، دندانپزشکی، الهیات، گردشگری، پرستاری، معماری، علوم کاربردی، گردشگری و علوم بهداشتی، می‌شود.

علاوه بر این، مؤسسات این دانشگاه عبارت‌اند از: موسسه علوم بهداشت، موسسه طبیعی و علوم کاربردی، موسسه هنرهای زیبا، موسسه پیوند عضو، موسسه علوم تربیتی و موسسه تحقیقات تمدن مدیترانه

شما می‌توانید رشته‌های مامایی، پرستاری، کلاس داری، زیست‌شناسی، فیزیک، شیمی، باستان‌شناسی کلاسیک، ریاضیات، جامعه‌شناسی، حقوق، تاریخ اقتصاد، مدیریت، مدیریت عمومی، مهمانداری، مدیریت گردشگری، امور مالی، روابط و علوم انسانی، مهندسی محیط، مهندسی عمران مهندسی ماشین‌آلات، پزشکی، تولید گیاهی، مهندسی غذا، تولید حیوانی و … را در این دانشگاه دنبال کنید. درواقع تقریباً برای هر علاقه‌ای در این دانشگاه رشته‌ای وجود دارد.

 

 

این دانشگاه با بیش از سی هزار جلد کتاب و تعداد زیادی نشریه علمی دارای یکی از بزرگ‌ترین کتابخانه‌های دانشگاهی ترکیه است. علاوه بر این در این دانشگاه به دانشجویان خوابگاه نیز تعلق می‌گیرد. خوابگاه این دانشگاه ظرفیت سه هزار دانشجو را دارد و برای دانشجویان خارجی خوابگاهی 50 نفره نیز تأسیس شده است.

 

امکانات ورزشی مثل باشگاه، زمین تنیس و فوتبال نیز در این دانشگاه وجود دارد.

زبان تدریس این دانشگاه ترکی است و شما باید برای پذیرفته شدن در این دانشگاه در آزمون Yos یا یوس نمره قبولی را کسب کنید و علاوه بر آن در آزمون زبان تومر tomer نیز قبول شوید.

آدرس: Pınarbaşı Mahallesi, Akdeniz Ünv., 07070 Konyaaltı/Antalya, Turkey

برای ارتباط و کسب اطلاعات بیشتر در خصوصی این دانشگاه به این وب‌سایت مراجعه کنید.

Leave a Reply