تبدیل ارز یکی از مسائلی ایست که در مواجهه با سفرهای بین‌المللی با آن برخورد خواهید کرد. این مسئله که بهتر است که ارزهای خود را در کجا می‌توان تبدیل کرد، سؤالی است که برای همه در سفر پیش می‌آید. همیشه صرافی‌ها گزینه‌های امنی هستند که اغلب بهترین قیمت را ارائه می‌دهند. اما در این میان ارزان‌فروش و گران‌فروش نیز بسیار است. استانبول با توجه به حجم بالای مسافرین و گردشگران از آن دسته شهرهایی است که به‌راحتی می‌توانید در سطح شهر ارز خود را به لیر تبدیل کنید.  با ما همراه باشید تا بهترین صرافی های استانبول را به شما معرفی کنیم.

تبدیل ارز در استانبول به چه صورت است؟

بهتر است در سفر به ترکیه به‌جای آنکه همه پول‌های خود را به لیر تبدیل کنید، دلار داشته باشید. دلار یک ارز بین‌المللی است و به‌سادگی می‌توانید آن را به هر ارز دیگری تبدیل کنید و از طرفی دیگر به نسبت لیر بازار آن نوسانات کمتری دارد و ارز امن‌تری است.

گفته می‌شود بهترین کار این است که به همان میزانی که مطمئن هستید خرج می‌کنید لیر به همراه داشته باشید.

اسکناس‌های لیر در ترکیه 5،10،20،50،100،200 لیری هستند. سکه‌های یک لیری نیز موجود هستند و هر لیر به 100 کروش تقسیم می‌شود.

راه‌های تبدیل ارز در استانبول برای شما بسیار است. نخستین راهی که در مقابل شما قرار دارد و البته بدترین آن است تبدیل ارز در فرودگاه‌های استانبول است. توجه داشته باشید که به‌هیچ‌عنوان پول خود را در صرافی‌های فرودگاه تبدیل نکنید. نرخ تبدیل در این صرافی‌ها بسیار گران‌تر از سایر محل‌هاست و قطعاً ضرر خواهید کرد. نهایتاً اگر مجبور هستید برای استفاده از ترنسفر لیر به همراه داشته باشید 100 لیر برای شما کافی ست.

محل دیگری که برای این کار وجود دارد فروشگاه‌های اجناس برند است. آن‌ها نیز درازای خرید پول شما را چنج خواهند کرد که نرخشان کمی بیشتر از صرافی ولی در مواقع اضطرار به‌صرفه هستند.

شما از عابر بانک‌های زراعت بانک نیز می‌توانید برای این مسئله استفاده کنید ولی گزارش‌هایی از بازنگرداندن لیر از سوی این عابر بانک‌ها شنیده‌شده است.

بهترین راه برای تبدیل ارز در ترکیه مراجعه به صرافی است. شما در تمامی نقاط پر رفت‌وآمد استانبول می‌توانید صرافی‌ها را پیدا کنید و ازآنجایی‌که هرساله گردشگران زیادی به استانبول سفر می‌کنند بازار این مشاغل نیز در استانبول داغ است. بهترین صرافی های استانبول در بازار بزرگ، بازار ادویه، منطقه سلطان احمد، لاله لی و تکسیم وجود دارد.

علاوه بر این شما می‌توانید به اداره پست برای تبدیل ارزهای دلار و یورو و همچنین پوند مراجعه کنید. راه دیگری که می‌توانید از آن استفاده کنید، چک مسافرتی است که با کارمزد 9 درصد نقد می‌شود.

صرافی ترکیش‌مگ

اولین صرافی که قصد داریم در این پست به شما معرفی کنیم، صرافی ترکیش‌مگ است. اگر به سایت ما دقت کرده باشید، در لیست خدمات بخش صرافی را نیز خواهید دید. یکی از خدمات تیم ترکیش‌مگ انجام حواله ارزی و کارهای صرافی برای شما هم‌میهنان گرامی است. برای این منظور به لینک صفحه اختصاصی صرافی در ترکیه ترکیش‌مگ مراجعه کنید. همچنین جهت دریافت اطلاعات بیشتر، می‌توانید با شماره تلفن 00905360700078 تماس حاصل فرمایید.

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول یکی از قدیمی‌ترین و البته پررفت‌وآمد ترین مناطق استانبول است. جالب است بدانید که هرسال 90 میلیون نفر از این بازار بازدید می‌کنند. با یک حساب‌وکتاب ساده متوجه خواهید شد که صرافی‌ها در این بازار به فراوانی یافت می‌شوند.

با توجه به تعداد بالای صرافی‌ها در این محیط شما می‌توانید نرخ تبدیل صرافی‌های مختلف را مقایسه کنید و بهترینشان را انتخاب کنید. بهترین نرخ تبدیل در میان آن‌ها مربوط به صرافی‌های بخش طلافروشان بازار است. مخصوصاً صرافی‌های نزدیک وجودی محمود پاشا. بهترین این صرافی‌ها به این شکل هستند: Merkez Doviz، Kur Borsa Doviz، Yazici Altin Doviz، Haznedar Doviz، Gazi Doviz

سلطان احمد

محله سلطان احمد یکی از معروف‌ترین و جذاب‌ترین محله‌های استانبول است. این محله دارای چندین جاذبه گردشگری است و هرساله توریست‌های بی‌شماری را نزد خود می‌خواند. آب‌انبار باسیلیک، کاخ توپکاپی و مسجد سلطان احمد از جمله شگفت‌انگیزترین مراکز توریستی این ناحیه‌اند.

برای تبدیل ارز در این محله تنها لازم است که به خیابان بروید. مجدداً در این ناحیه نیز حق انتخاب زیادی دارید و جست‌وجو کنید تا بهترین نرخ تبدیل را پیدا کنید.

بهترین صرافی های استانبول در این منطقه به شرح روبرو هستند: Aydin Gold، Arkent Doviz، Ser Kiymetli Madenler، Dadas Doviz، Agaoglu Doviz

بی اغلو و تکسیم

تکسیم یکی از معروف‌ترین و پررفت‌وآمد ترین مناطق استانبول است. این میدان در طول عمر صدساله خود بارها شاهد اتفاقات حیرت‌انگیز سیاسی و اجتماعی ترکیه بوده است. در این ناحیه رستوران‌ها و مغازه‌های بسیاری وجود دارد و طبعاً جایی که گردشگران رفت‌وآمد کنند صرافی نیز پدید می‌آید.

بهترین این صرافی‌ها در انتهای خیابان استقلال نرسیده به میدان تکسیم وجود دارند. چند تا از این بهترین صرافی های استانبول در این منطقه عبارت‌اند از: Ye-Ye Doviz، Nizam Doviz، Cetin Doviz، Aral Doviz

بازار ادویه

بازار ادویه یا بازار مصری‌ها در کنار مسجد نو در استانبول یکی از بهترین و معروف‌ترین مناطق تبدیل ارز در این شهر است. اغلب افرادی که می‌خواهند از این بازار خرید کنند نخست به سراغ صرافی‌ها رفته و پول خود را تبدیل می‌کنند. علاوه بر این کیوسک‌های تبدیل ارز نیز در سرتاسر بازار وجود دارد.

بهترین صرافی های استانبول در این بازار به‌این‌ترتیب هستند: Muteber Doviz، Angun Doviz، Zeki Doviz، Narin Doviz، Yalim Doviz

لاله لی

اغلب ساکنان لاله لی روس هستند برای همین این محل به یک محله روس نشین معروف است. جاذبه گردشگری لاله لی مسجد آن و فروشگاه‌های آن است. تبدیل ارز نیز در این محله به‌خوبی و سادگی انجام می‌گیرد و یکی از ارزان‌ترین‌های استانبول است.

Aklar Doviz، Martur Doviz، Elmacioglu Doviz، Temiz Doviz، Atasal Doviz از بهترین صرافی های استابنول در این منطقه‌اند.

Leave a Reply