از اولین و مهمترین کارهایی بعد از مهاجرت به ترکیه یا هر کشور دیگری باید انجام دهید، پیدا کردن یک بانک مطمئن برای انجام امورات مالی است. در سال‌های اخیر به دلیل تحریم‌های اقتصادی و مالی شهروندان ایرانی بسیاری از بانک‌های اروپایی از سرویس دادن به ایرانی‌ها خودداری می‌کنند، اما خوشبختانه بانک‌های زیادی در ترکیه وجود دارند که امکان افتتاح حساب و برخورداری از خدمات بانکی را برای ایرانی‌ها فراهم می‌کنند. پیش از این در مورد زراعت بانک، ایش بانک و واکیف بانک در ترکیه توضیح دادیم. در این مقاله قصد داریم در مورد ترکیه فینانس بانک بیشتر صحبت کنیم.

تاریخچه ترکیه فینانس بانک

ترکیه فینانس بانک (Türkiye Finans) یکی از موفق‌ترین بانک‌های مشارکتی در ترکیه است که در سال ۲۰۰۵ با سرمایه گذاری و چشم انداز قدرتمند فعالیت خود را آغاز کرد. در حال حاضر بانک ملی بازرگانی عربستان سعودی (National Commercial Bank) به عنوان سهامدار اصلی بیش از ۶۷ درصد سهام این بانک را در اختیار دارد. بانک NCB که در سال ۱۹۵۳ راه‌اندازی شد با سرمایه معادل ۱۷.۱ میلیارد دلار اولین و ثروتمندترین بانک در عربستان است.

ترکیه فینانس بانک در طی سال‌های فعالیت خود موفق به کسب جوایز متعددی در حوزه بانکداری شده است. از مهمترین افتخارات این بانک عبارتست از:

جایزه بهترین مؤسسه در حوزه بانکداری اسلامی در سال ۲۰۱۵

جایزه بهترین بانک مشارکتی در ترکیه در سال ۲۰۱۹

افتتاح حساب در ترکیه فینانس بانک

از مزایای افتتاح حساب و سپرده گذاری در ترکیه فینانس بانک این است که امکان افتتاح حساب به صورت شخصی و شرکتی را برای شهروندان ایرانی وجود دارد. افتتاح حساب در این بانک به هیچ وجه پیچیده نیست و معمولا بسیار سریع انجام می‌شود. برای افتتاح حساب شما به اصل پاسپورت، کارت اقامت در ترکیه و شماره مالیاتی نیاز دارید.

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب

  • اسکن و کپی گذرنامه
  • کپی پشت و رو از کیملیک
  • آدرس ثبت شده در نفوس
  • شماره مالیاتی
  • شماره تلفن معتبر
  • آدرس ایمیل

کارت های اعتباری و دبیت ترکیه فینانس بانک

فاینانس بانککارت اعتباری

ترکیه فینانس بانک ۴ مدل کارت اعتباری را به مشتریان ارائه می‌کند.

  • هپی کارت سیلور (Happy Card Silver)
  • هپی کارت گولد (Happy Card Gold)
  • هپی کارت پلاتینیوم (Happy Card Platinum)
  • هپی کارت زیرو (Happy Zero)

کارت دبیت

کارت دبیت ترکیه فینانس بانک به نام پاراتیک (Paratik) شناخته می‌شود. با استفاده از Paratik می‌توانید در تمام طول روز ایام هفته از ATM پول برداشت کنید. همچنین امکان خرید به وسیله پاراتیک در ترکیه و خارج از ترکیه و به صورت آنلاین وجود دارد.

محدودیت برداشت از پاراتیک کارت روزانه ۲.۰۰۰ لیر است که با بالا رفتن سطح مشتری افزایش می‌یابد.

مزایای افتتاح حساب و سرمایه گذاری در ترکیه فینانس بانک

ترکیه فینانس بانک به عنوان یکی از بانک‌های پیشرو ترکیه خدمات متعددی را برای مشتریانش فراهم می‌کند. یکی از مهمترین خدمات این بانک ترکیه همانطور که از نام آن مشخص است، دادن وام یا تامین مالی است.

وام مسکن

ترکیه فینانس بانک طرح‌های مختلفی برای وام خریدن مسکن به مشتریان ارائه می‌کند. گرفتن وام مسکن در این بانک به این صورت است که ملک مورد نظر شما توسط بانک خریداری شده و سهم سود روی آن اضافه می‌شود و مبلغ نهایی بسته به مدت پرداخت اقساط تقسیم می‌شود.

وام خرید خوردو

در سرویس تامین مالی خودرو «ترکیه فینانس بانک»، شخص حقیقی می‌تواند برای خرید ماشین صفر یا دسته دوم وام ۴۸ ماهه را درخواست کند. در واقع در این طرح وسیله نقلیه‌ای که می‌خواهید خریداری کنید توسط ترکیه فینانس بانک خریداری می‌شود و با نرخ سود متناسب با طرح بازپرداخت درخواست شده به شما فروخته می‌شود.

وام کسب و کار

ترکیه فینانس بانک وام‌های نقدی و غیر نقدی را برای شروع و توسعه کسب و کار ارائه می‌کند. وام‌ّهای نقدی از قبیل کمک هزینه خرید مواد اولیه، تجهیزات و ماشین آلات، اجاره محل کار و مانند آن. وام‌های غیر نقدی مانند گشایش LC ، اعتبارنامه، ضمانت نامه بانکی.

حساب سوئیفت‌دار

سوئیفت یکی از سریع‌ترین و امن‌ترین راه‌های نقل و انتقالات مالی بین‌المللی است. ترکیه فینانس بانک این امکان را برای مشتریانش فراهم کرده است تا بتوانند تا مبلغ ۵۰۰۰ دلار یا معادل آن در سایر ارزها را به سراسر جهان مبادله کنند.

خدمات بیمه

از سال ۲۰۰۵ و با افتتاح اولین شعبه، بانک ترکیه فینانس خدمات بیمه خود را هم ارائه کرد. با استفاده از خدمات این بانک می‌توانید بیمه‌های نظیر زلزله (DASK)، بیمه سلامتی، بیمه آپارتمان، بیمه کسب و کار، بیمه سفر و … را به راحتی انجام دهید.

حساب طلا و نقره

حساب طلا و نقره نوعی حساب برداشت است که به شما امکان می‌دهد تا پس انداز خود را به طلا یا نقره تبدیل کنید و به جای لیر یا دلار از طلا و نقره برای نقل و انتقالات مالی استفاده کنید.

 

اگر قصد افتتاح حساب در Türkiye Finans بانک را دارید و به دنبال اطلاعات بیشتری در زمینه کارت‌های اعتباری و خدمات این بانک می‌گردید می‌توانید از خدمات مشاوره ما در ترکیش‌مگ استفاده کنید.

 

Leave a Reply