به گزارش خبرگزاری آناتولی قوانین اخذ اقامت توریستی ترکیه و تمدید آن در سال 2020 تغییر کرده است. مدت زمان اخذ اقامت گردشگری ترکیه از این سال یک ساله خواهد شد. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این قانون در ادامه با ما همراه باشید.

به گزارش خبرگزاری آناتولی؛ مطابق با بند e، ماده یک قانون 6458/31 اتباع خارجی و حفاظت بین‌المللی، از یکم ژانویه سال 2020 اتباع خارجی می‌توانند اقامت توریستی این کشور را به مدت یک ساله دریافت کنند. این قانون شامل تمامی اتباع خارجی متقاضی برای اخذ اقامت توریستی ترکیه به جز شهروندان کشورهای عضو سازمان همکاری توسعه اقتصادی، اتحادیه اروپا، فدراسیون روسیه و جمهوری خلق چین، می‌شود.

بر اساس این طرح جدید افرادی که خواستار تمدید اقامت موقت خود با عنوان اقامت توریستی یا گردشگری هستند می‌توانند پس از حداقل یک سال از پایان مهلت اقامت توریستی خود، مجدداً برای دریافت این اقامت به این کشور مراجعه کنند.

اگر شما پیش از تاریخ یکم ماه ژانویه 2020 جهت دریافت این اقامت اقدام کرده باشید، بر اساس گفته مسئولین اداره مهاجرت ترکیه، درخواست شما نیز مانند دیگران مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

مطابق با این قانون شهروندان جهان به‌جز شهروندان کشورهای جزو اتحادیه اروپا، جمهوری خلق چین و کشورهای عضو در سازمان همکاری توسعه اقتصادی می‌توانند پس از پایان مهلت اقامت موقت توریستی‌شان، طبق مقررات موجود به ترکیه سفر کنند. اتباع خارجی از جمله ایرانیان پس از پایان مهلت اقامت توریستی‌شان می‌توانند از هر 180 روز در سال 90 روز را در این کشور سپری کنند.

البته افرادی که با اقامت توریستی به این کشور مهاجرت کرده‌اند و حالا می‌خواهند تا مهاجرت خود را به تحصیلی و یا کاری تغییر بدهند و یا با مالکیت اموال اقامت دائم بگیرند می‌توانند با مراجعه به این سایت  اقامت این کشور را کسب کنند.

برای آشنایی بیشتر با نحوه دریافت اقامت توریستی به اینجا مراجعه کنید.

Leave a Reply