از آنجایی که بخش بزرگی از هزینه‌های زندگی در استانبول به حمل و نقل اختصاص پیدا می‌کند. شهروندان استانبولی و افرادی که قصد اقامت در استانبول را دارند به دنبال پیدا کردن راهی برای کاهش هزینه‌های آن هستند. استفاده از استانبول کارت یکی از بهترین راه‌های کاهش هزینه‌های زندگی در استانبول است. به کمک استانبول کارت قادر خواهید بود از تمامی خدمات حمل و نقل عمومی از قبیل متروبوس، کشتی، اتوبوس، تله کابین و مترو در شهر استانبول استفاده کنید. اما باید همیشه حواستان به اعتبار استانبول کارت‌تان باشد و به موقع آن را شارژ کنید تا دچار مشکل نشوید. اگر با روش شارژ کردن استانبول کارت آشنایی ندارید در این مقاله از ترکیش مگ قصد داریم نحوه شارژ استانبول کارت را برای شما توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

نحوه شارژ استانبول کارت

شارژ کردن استانبول کارت

پس از ورود به استانبول می‌توانید استانبول کارت را از فرودگاه خریداری کنید. همچنین بسیاری از ایستگاه‌های مترو و دکه‌ها در سطح شهر استانبول هم این این کارت را عرضه می‌کنند. پس از تهیه استانبول کارت باید آن را به مبلغی که نیاز دارید شارژ کنید.

دستگاه‌های مخصوص شارژ استانبول کارت معمولا در ایستگاه‌های مترو وجود دارد. برای شارژ کردن ابتدا باید کارت خود را روی صفحه شیشه‌ای دستگاه قرار دهید تا موجودی کارت برای شما نشان داده شود.

سپس اسکناس 5، 10 یا 20 لیری را وارد دستگاه کنید. پس از چند لحظه استانبول کارت شما به اندازه همان مبلغی که وارد دستگاه کردید شارژ می‌شود و مبلغ شارژ شده و کل اعتبار کارت شما برای شما نشان داده می‌شود و تمام. به همین راحتی قادر خواهید بود استانبول کارت خود را شارژ کنید.

نکته‌ای که باید در مورد استانبول کارت بدانید این است که این کارت تا ۲ سال اعتبار دارد یعنی اگر بیش از مبلغ مورد نیاز استانبول کارت خود را شارژ کردید ناراحت نباشید در سفرهای بعدی می‌توانید همچنان از اعتبار استانبول کارت خود استفاده کنید.

هر گونه سوال یا ابهامی در مورد شارژ کردن استانبول کارت دارید می‌توانید از مشاوران ترکیش مگ کمک بگیرید.

Leave a Reply