آک بانک ترکیه یکی از بانک‌های خصوصی و بزرگ ترکیه است که در طی سال‌های زیاد فعالیت موفق به کسب افتخارات و جوایز بسیاری شده است. این بانک را اغلب به خاطر سرمایه‌گذاری امن و شفاف‌سازی بالای معاملاتش می‌شناسند. این بانک انواع و اقسام نیازهای بانکی مشتریان را برآورده می‌کند. از سرمایه‌گذاری و نگهداری سپرده گرفته تا ارائه و تخصیص انواع وام و البته بیمه. آک بانک ترکیه یکی از بانک‌هایی است که برخلاف بیشتر بانک‌ها عمده تمرکزش را بر سرمایه گذاری‌های هنری، اجتماعی و زیست‌محیطی کرده است و به گفته خودشان در تلاش است تا جهان بهتری خلق کند. علاوه بر این بیشترین رقم وام عرضه‌شده در ترکیه را این بانک ارائه می‌دهد. برای آشنایی بیشتر با آک بانک می‌توانید در ادامه متن با ما همراه باشید.

آک بانک ترکیه چیست؟

آک بانک در سال 1948 به‌عنوان یک بانک تجاری خصوصی توسط حاجی عمر سابانجی در ادانا تأسیس شد. هدف اصلی این بانک در ابتدا حمایت از تولیدکنندگان پنبه و تولید بودجه برای آن‌ها بوده است. نخستین شعبه این بانک در سال 1950 در استانبول تأسیس شد و زمانی که در سال 1954 آک بنک دفتر مرکزی خود را به استانبول منتقل کرد توانست با سرعتی باورنکردنی شعب خود را گسترش بدهد و در سال 1963 این بانک موفق شد تا تمامی عملیات خود را به‌صورت خودکار انجام بدهد. امروزه عمده فعالیت‌های این بانک بانکداری شرکتی، شخصی، سرمایه‌گذاری، سیستم‌های پرداخت، بانکداری خصوصی و خدمات بانکی بین‌المللی را شامل می‌شود.

اکنون سهامداران این بانک خانواده سابانجی و بانک آمریکایی سیتی گروپ است و در فهرست جهانی 500 بانک برتر جهان در رتبه 94 قرار دارد.

این بانک در سال 1990 در اختیار عموم مردم قرار گرفت و این بانک امروزه با 780 شعبه و 13 هزار کارمند در سرتاسر ترکیه به بیش از 17 میلیون مشتری سرویس‌دهی می‌کند. این بانک در حدود 20 مدیر منطقه‌ای دارد که مسائل مربوط به آک بانک را کنترل و بررسی می‌کنند.

علاوه بر این آک بانک چیزی نزدیک به 5 هزار دستگاه خودپرداز و 580 هزار دستگاه پوز در سرتاسر این کشور دارد. آک بانک ترکیه علاوه بر این‌ها در زمینه بانکداری همراه (موبایل بانک) و بانکداری اینترنتی و آنلاین نیز پیشرو است. درواقع تمرکز آک بانک بر این است که نیازهای مشتری را در هر جا و هرزمانی برآورده کند.

این بانک در سال 2018 که اقتصاد جهانی منجر به ورشکستگی بسیاری از بانک‌ها و تحت‌فشار قرار دادن آن‌ها شده بود موفق شد جوایز بسیاری ازجمله بهترین بانک ترکی و با ارزش‌تریم برند بانکی ترکیه را از آن خود کرد.

حوزه سرمایه‌گذاری موردعلاقه این بانک هنر معاصر است. این بانک با هدف پیشبرد هر چه بیشتر هنرها و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در این زمینه‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند. تئاتر، موسیقی، هنرهای معاصر و حفاظت از محیط‌زیست ازجمله سرمایه گذاری‌های این بانک‌اند.

بیشتر بخوانید: هر آنچه باید درباره زراعت بانک ترکیه بدانید

این بانک نخستین بانک ترکی است که در سال 2007 عضو کنفوانسیون جهانی سازمان ملل متعهد بود و همه گزارش‌های مالی خود را در نهایت شفافیت به سپرده‌گذاران اعلام می‌کند. این بانک بیشترین میزان وام را به مشتریان خود اعطا می‌کند.

عملیات مربوط به خارج از کشور این بانک را شعبه‌های مالت و آلمان تمام و کمال بر عهده گرفته‌اند.

خدمات مخصوص مهاجران آک بانک ترکیه چیست؟

این بانک خدماتی مخصوص خارجیانی که در ترکیه کار یا زندگی می‌کنند تدارک دیده است تا بتوانند علاوه بر سرمایه‌گذاری از خدمات مشاوره رایگان نیز بهره ببرند. این بانک شعبه‌هایی مخصوص مهاجران دارد که در آن‌ها انواع و اقسام مشاوره‌ها و البته خدمات انجام می‌گیرد. این بانک می‌تواند به مشتریان در زمینه بانکداری چند ارزی و سپرده‌هایی با حداکثر سود و همچنین خدمات مناسب یک مهاجر مشاوره بدهد. این مشاوره را افراد می‌توانند تلفنی نیز دریافت کنند و مشاوران تلفنی نیز به خوبی پاسخگوی انواع نیازها خواهند بود. علاوه بر این‌ها آک بانک خدمات موردنیاز برای بیمه را نیز ارائه می‌دهد.

کارت‌های بانکی:

کارت اعتباری رایگان: این کارت همه ویژگی‌های لازمه یک کارت اعتباری را دارد با این تفاوت که تمامی این خدمات رایگان است و شما ملزوم به پرداخت هیچ هزینه اضافه و مالیات سالانه‌ای پرداخت نخواهید کرد.

آک بانک دایرکت کارت: اگر به دنبال یک کارت مناسب صرفاً برای خریدهای اینترنتی‌تان می‌گردید دایرکت کارت آک بانک بهترین گزینه است. شما با این کارت می‌توانید هر آنچه که دوست دارید را از سراسر جهان به‌صورت اینترنتی خریداری کنید.

وینگز کارت: این کار مخصوص مسافران طراحی‌شده است تا بتواند به‌تمامی نیازهای بانکی یک مسافر در ترکیه پاسخ بگوید.

Leave a Reply