این روزها صحبت از مهاجرت به ترکیه برای افراد بسیار زیادی بر سر زبان‌ها افتاده است. افراد بسیاری از سرتاسر جهان به این کشور مهاجرت کرده‌اند و افراد بسیار زیادی نیز در فکر این مهاجرت هستند. هر کس با توجه به اهدافی که در زندگی دارد و تصمیماتی که دنبال می‌کند و شرایط ایده آلی که آرزو دارد، ممکن است ترکیه را مناسب ببیند و یا خیر. جالب است بدانید ترکیه یکی از کشورهایی در این زمینه است که استقبال بسیار خوبی را از سوی مهاجران به همراه داشته است. علاوه بر اینکه این کشور موفق شده توقعات بسیاری از مهاجران را براورده کند، تقریباً هر شهر این کشور می‌تواند مقصدی مناسب برای هر انسانی باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا در خصوص دلایل مهاجرت به ترکیه بیشتر بدانید.

ترکیه هفتمین کشور مناسب برای مهاجرت؛ از دید مهاجران

بر طبق بررسی‌های جدید بانک اچ اس بی سی، از میان 163 کشور جهان، ترکیه یکی از بهترین کشورها برای کار، تحصیل و زندگی مهاجران است. به گزارش اسپوتنیک بر اساس نظرسنجی که میان مهاجران ساکن در 163 کشور جهان زندگی می‌کنند، ترکیه در جایگاه هفتم رضایت مهاجران قرار داشته است.

بیش از 18 هزار مهاجر در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند و شرایط زندگی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی آن‌ها مورد بررسی قرار گرفته است.

بر طبق این نظرسنجی 62 درصد از مهاجران ساکن در ترکیه وضعیت زندگی موجود در ترکیه را از وطن خود بهتر ارزیابی کرده‌اند.

بیش از نیمی از مهاجران معتقد بودند که به هیچ عنوان کارشان آن‌چنان سنگین نیست که زمانی برای سرگرمی و زندگی شخصی خود نداشته باشند و می‌توانند وقت برای همه فعالیت‌های موردعلاقه‌شان داشته باشند.

69 درصد از مهاجران ترکیه را کشوری امن برای زندگی ارزیابی کرده‌اند و در این کشور احساس امنیت داشتند. علاوه بر این‌ها، رفتار مردم ترکیه با آن‌ها را گرم، دوستانه و خوب توصیف کرده‌اند.

ترکیه مطابق این نظرسنجی پس از کشورهایی مانند سوئیس، سنگاپور، کانادا، اسپانیا، نیوزلند و استرالیا در جایگاه هفتم قرار گرفت. بنابراین حداقل آمار که به نفع مهاجرت به ترکیه رای می‌دهند.

نزدیکی ایران به ترکیه

یکی از مهم‌ترین نکات مثبت مهاجرت به ترکیه نزدیکی این کشور به ایران است. در حقیقت این نزدیکی آن‌چنان غم غربت را جدی جلوه نمی‌دهد. فاصله زمانی پروازهای ایران و ترکیه بسیار کوتاه است و شما می‌توانید خیلی ساده تصمیم بگیرید و سوار هواپیما شده و به ایران و حتی هر شهری که دوست دارید سفر کنید. ترکیه در طول روز پروازهای زیادی به ایران دارد و شما می‌توانید خیلی ساده برای سفر به ایران و رفع دل‌تنگی اقدام کنید. علاوه بر این مشکلاتی مانند صدور ویزا و صف سفارت وجود ندارد و شما تا سفر تنها یک خرید بلیت فاصله‌دارید.

تشابه فرهنگی

برای بسیاری از افراد آشنایی و پذیرفتن فرهنگ تازه در مهاجرت، می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد. مخصوصاً اگر این فرهنگ تازه فاصله بسیار زیادی از فرهنگ خودشان داشته باشد. اما این مسئله در مورد ایران و ترکیه صدق نمی‌کند. مردم ترکیه فرهنگی بسیار شبیه به ایران دارند و با سنت‌هایی کاملاً مشابه زندگی می‌کنند.

از طرفی نکته مثبت این تشابه فرهنگی زمانی پیدا می‌شود که مردم این کشور اغلب کاری به کار دیگر مردمان ندارند و دوست ندارند تا عقاید خود را به کسی دیکته کنند و تمامی مردم با هر عقیده و دینی در کنار یکدیگر به‌سادگی زندگی می‌کنند و از این بابت مشکلی ندارند.

کیفیت تحصیل در ترکیه

مسلماً ترکیه از دانشگاه‌های طراز اول جهان فاصله دارد و اگر شما مایلید تا در بهترین دانشگاه‌های جهان درس بخوانید ترکیه گزینه مناسبی نیست ولی اگر می‌خواهید تا در محیطی خوب و با کیفیت قابل قبول تحصیل کنید و یا برنامه درازمدت مهاجرت به اروپا و آمریکا دارید، تحصیل در ترکیه انتخاب بسیار مناسبی است.

بیشتر بخوانید: ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در ترکیه به چه شکل است؟

در این کشور شما می‌توانید انواع دانشگاه‌ها و رشته‌ها را پیدا کنید و در آن‌ها درس خود را از همان‌جایی که باید ادامه بدهید.

مدارس ترکیه نیز کیفیت بالای تحصیلی را برای فرزند شما فراهم می‌کنند و می‌توانید از این زمینه نیز خاطرجمع باشید.

مهاجرت به ترکیه آسان است

شما خیلی ساده می‌توانید در ترکیه اقامت بگیرید و به این کشور مهاجرت کنید. ترکیه انواع و اقسام راه‌ها برای مهاجرت به این کشور را مقابل شما می‌گذارد و شما برحسب شرایط خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

زمانی که شما به ترکیه مهاجرت کنید با شما درست مثل یک شهروند برخورد خواهد شد و خیالتان از این بابت کاملاً آسوده باشد.

مسائل اقتصادی

ترکیه برای زندگی مخصوصاً برای ایرانیان، به نسبت سایر کشورها بسیار کم‌هزینه است. شما می‌توانید خیلی ساده با درآمدی که دارید حتی پس از اتمام هزینه‌های ماهانه، پس‌انداز داشته باشید.

خانه گرفتن در ترکیه کاری بسیار ساده است. شما حتی نیاز به پرداخت پول کلانی با عنوان پول پیش ندارید و صرفاً مبلغی اندازه اجاره دو یا سه ماه به‌عنوان امانت نزد صاحب‌خانه گرو گذاشته می‌شود.

علاوه بر این تهیه مایحتاج زندگی در ترکیه چندان هزینه‌بر نخواهد بود. با این تفاسیر مهاجرت به ترکیه می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما باشد.

Leave a Reply