در سال‌های اخیر کاشت مو در ترکیه طرفداران مخصوص به خودش را در سرتاسر جهان پیداکرده است. این کشور یکی از کشورهای طراز اول جهان در ارائه این خدمات است و جالب است بدانید که خدمات خود را باقیمتی بسیار پایین به نسبت دیگر نقاط جهان ارائه می‌دهد.

اگر بوتاکس در میان خانم‌ها مورد توجه قرار گرفته باشد، کاشت مو عملی است که این روزها آقایان زیادی را به خود جذب می‌کند. ریزش مو یکی از اتفاقات دردناکی است که بالاخره دیر یا زود گریبان بسیاری از آقایان و حتی خانم ها را می‌گیرد و کاشت مو تنها راه‌حل و درمان قطعی این مشکل است علاوه بر این با توجه به تورهای گردشگری که مازاد بر گردشگری سلامت می‌توان تجربه کرد هم فال است و هم تماشا.

چه متقاضی عمل، چه متقاضی کار چه متقاضی سرمایه‌گذاری، دانستن توسعه و پیشرفت ترکیه در بخش گردشگری سلامت به‌خصوص کاشت مو از چندین جنبه می‌تواند به شما کمک کند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

کاشت مو در ترکیه به چه شکل است؟

کاشت مو به فرایند انتقال مو از بخشی بلااستفاده به بخش دلخواه گفته می‌شود. کاشت مژه، کاشت ریش، کاشت ابرو و … نیز در زیرمجموعه کاشت مو قرار می‌گیرند.

جالب است بدانید بر طبق آمار از هر ده مرد، هشت نفر در زندگی موهای سرخود را از دست می‌دهند. جلوگیری از ریزش مو تنها تا جایی می‌تواند جوابگو باشد و پس از آن اغلب افراد کاشت مو را به عنوان یک راه حل و درمان زیبایی انتخاب می‌کنند.

کاشت مو از سال 1950 آغاز شد و در ابتدا تنها بین افراد شاخصی مانند سیاست‌مداران، ورزشکاران و هنرپیشگان رواج داشت ولی رفته رفته این جراحی زیبایی در سطح عموم مردم گسترش پیدا کرد.

طول این عمل 4 الی 8 ساعت است و به هیچ عنوان عمل سختی نیست. در اغلب موارد افراد پس از 2 تا 5 روز می‌توانند زندگی عادی‌شان را از سر بگیرند و سر کار بروند. 2 تا 3 هفته بعد موهای کاشته شده می‌ریزد و طی چند ماه بعدی شروع به رشد می‌کند. گفته می‌شود که نتیجه این عمل پس از 9 الی 12 ماه قابل‌مشاهده است.

به گفته رئیس انجمن جراحان زیبایی و جراحی پلاستیک ترکیه رتبه اول کاشت موی اروپا و رتبه سوم کاشت موی جهان در اختصاص ترکیه است و بیشتر افراد منطقه، خاورمیانه و اروپا ترکیه را به‌عنوان بهترین گزینه انتخاب می‌کنند. با رشد بازاریابی ترکیه در این مسئله این کشور شاهد رونق بیشتر این حوزه نیز خواهد بود.

هزینه این عمل در ترکیه به نسبت دیگر کشورها، مخصوصا کشورهای اروپایی بسیار کمتر است. در اروپا تنها لهستان باقیمت کمتری مشغول به کار است ولی با این وجود اغلب افراد مخصوصاً از آلمان برای کاشت مو به ترکیه سفر می‌کنند. هند نیز کشوری است که به کاشت موی ارزان معروف است ولی با این وجود کیفیت خدمات کاشت مو در ترکیه بسیار بهتر از هند است.

کاشت مو در ترکیه علاوه بر اروپا برای کشورهای عربی نیز بسیار جذاب است. بد نیست بدانید که اغلب مراکز کاشت موی ترکیه به همین منظور اقدام به استخدام کارمندان عرب کرده‌اند.

این مسئله تا جایی پیش رفته است که استانبول را پایتخت کاشت موی جهان می‌نامند.

در استانبول چیزی نزدیک به 350 کلینیک کاشت مو وجود دارد و این از پررونق بودن این صنعت در ترکیه حکایت دارد. این بخش برای اقتصاد ترکیه چیزی نزدیک به سالیانه یک میلیارد دلار درامد دارد. ترکیه موفق شده‌اند تا طاسی را به‌طور کامل درمان کنند. در حقیقت ارائه بهترین خدمات با کمترین قیمت در این کشور موجود است.

برای بسیاری از مسافران، این جراحی با یک فرصت توریستی بازدید از استانبول نیز همراه است و به عبارتی با یک تیر دو نشان می‌توان زد. حتی بسیاری از تورهای گردشگری سلامت نیز برنامه متقاضیان را به شکلی می‌ریزند که در روز نخست به‌خوبی از آثار باستانی و تاریخی شاخص ترکیه دیدن کنند.

این تورها روز نخست بیماران را به ایاصوفیه و بازار بزرگ می‌روند و در روز دوم است که به کلینیک می‌روند. حتی پس از عمل راه گردش و تفریح برای بیماران باز است و می‌توانند به برج گالاتا یا میدان تقسیم بروند و یک تعطیلات خوب را سپری کنند.

روش کاشت مو در ترکیه

به زبان ساده و به‌طورکلی کاشت مو در ترکیه از سه مرحله کلی با توضیح ساده تشکیل‌شده است.

  1. جمع آوری مو از مناطق مناسب بدن
  2. باز کردن کانال برای کاشت مو در مناطق درخواست شده
  3. کاشت مو در کانال‌ها

در ترکیه این عمل و فرایند به روش‌های زیر انجام می‌شود:

  • روباتیک
  • بدون تراش
  • سفیر
  • نرمال

هزینه کاشت مو به وسعت منطقه‌ی درخواستی، بانک مو و روش درخواستی، می‌تواند متغیر باشد.

Leave a Reply