کارت‌های اعتباری یا کردیت کارت شامل انواع و اقسام کارت‌ها ازجمله ویزا کارت، مستر کارت و… می‌شوند. تمامی بانک‌های ترکیه، کردیت کارت‌های منحصر به خودشان را دارند و همراه با قابلیت‌هایی به مشتریان ارائه می‌دهند. اتباع خارجی نیز می‌توانند با باز کردن حساب در بانک‌های ترکیه از کردیت کارت‌های مخصوص آن بانک بهره‌مند شوند. برای آشنایی بیشتر با کردیت کارت در ترکیه تا انتهای متن با ما همراه باشید.

کردیت کارت چیست؟

در ایران ما کارتی با مفهوم کارت اعتباری یا همان کردیت کارت نداریم و کارت‌های عابر بانک ما همان مبلغی را کسر می‌کنند که به‌طور حقیقی در حساب وجود دارد. اما کردیت کارت و یا همان کارت اعتباری در بیشتر کشورها رواج دارد.

کردیت کارت به کارت‌هایی گفته می‌شوند که برای هر مشتری سطحی از اعتبار را در نظر می‌گیرند و به او اجازه می‌دهند که بدون داشتن آن مبلغ در حساب، از حساب خود خرج کند و در ماه بعد آن مبلغ را پرداخت کند. درواقع در این کارت‌ها هیچ پولی موجود نیست و شما برای خرید، اعتبارتان را خرج می‌کنید.

اگر نتوانید قبض کارت اعتباری خودتان را سر موعد پرداخت کنید، مشمول جریمه نیز خواهید شد.

کارت‌های اعتباری تاریخ انقضا دارند و پس از اتمام مهلت مصرف آن‌ها باید آن‌ها را تمدید کنید.

شما با کارت‌های اعتباری می‌توانید به‌صورت آنلاین از هر وبسایتی خرید کنید. به همین دلیل مراقبت و حفظ و حراست از اطلاعات این کارت‌ها بسیار مهم است و شما مسئول کارت خود هستید.

بیشتر کردیت کارت‌های ترکیه را می‌توان در تمامی جهان استفاده کرد. به عنوان مثال یک کردیت کارت ترکی به طور قطع جوابگوی نیاز شما در لندن خواهد بود.

افراد بالای 18 سال می‌توانند برای دریافت کارت اعتباری یا کردیت کارت در ترکیه اقدام کنند و آن را از بانک مورد نظرشان دریافت کنند.

مشتریان سال نخست دریافت کردیت کارت در ترکیه می‌توانند دو برابر درآمد ماهیانه‌شان اعتبار داشته باشند و نتیجتاً خرج کنند. این مبلغ از سال چهارم به بعد به 4 برابر درآمد ماهیانه تبدیل خواهد شد. هرچند این مبلغ می‌تواند بانک تا بانک متفاوت باشد و حتی نظر رئیس شعبه در خصوص مبلغ اعتبار یک کارت تعیین‌کننده باشد.

دریافت کردیت کارت در ترکیه می‌تواند پروسه‌ای زمان‌بر باشد و کمی طول بکشد تا شما اعتبار کافی را نزد بانک حفظ کنید. شما بلافاصله پس از باز کردن حساب شروع به کسب اعتبار می‌کنید. هر پرداخت صورت‌حساب، اجاره، قبض و به‌طورکلی گردش مالی حسابتان یک امتیاز مثبت برای دریافت اعتبار بیشتر است. ممکن است ابتدا یک رقم پایین به‌عنوان اعتبار به شما تعلق بگیرد ولی پس از مدتی خوش‌حسابی و وفاداری شما این اعتبار را به شکل آنی بالا ببرد.

چه کسانی می‌توانند برای دریافت کردیت کارت در ترکیه اقدام کنند؟

با توجه به اینکه کردیت کارت و یا همان کارت اعتباری ساختاری شبیه وام دارد، اغلب بانک‌ها از دادن این کارت به افراد خارجی خودداری می‌کنند. زیرا اگر فرد خارجی تمامی اعتبار خود را خرج کند و به کشورش بازگردد، بانک نمی‌تواند او را مجبور به پرداخت بدهیش کند. بنابراین خارجیان تنها تحت شرایطی خاص می‌توانند از مزایای دریافت کردیت کارت برخوردار شوند.

نکته‌ای که پیش از دریافت کردیت کارت باید بدانید این است که حتماً تا مبلغی خرج کنید که می‌دانید می‌توانید پرداخت کنید. چون بدهی‌های بانکی می‌تواند پیگیری قضایی را به دنبال داشته باشند و منجر به اخراج و دردسر شما شوند.

یکی از راه‌های دریافت کردیت کارت ثبت شرکت و بلوکه کردن مبلغی در حساب آن و دریافت کردیت کارتی با اعتبار همان مبلغ است. زراعت بانک یکی از آن بانک‌هایی است که دریافت کردیت کارت از آن نیاز به بلوکه کردن پول دارد ولی هالک بانک یا بانک خلق بدون بلوکه کردن، به همان مبلغ سرمایه‌گذاری به شما اعتبار می‌دهد. ایش بانک نیز مبلغ کمی اعتبار برای دانشجویان در کارت اعتباری‌اش در نظر گرفته است.

اگر اقامت شما در ترکیه با خرید آپارتمان و یا ملک است و حقوقی دریافت نمی‌کنید، باز هم با بلوکه کردن پول می‌توانید کردیت کارت داشته باشید. به‌طورکلی اغلب بانک‌ها با توجه به موجودی حساب و گردش حساب شما برایتان کارت اعتباری صادر می‌کنند.

اگر در ترکیه اجازه کار دارید، به‌راحتی می‌توانید درخواست کردیت کارت کنید. تنها کافی است از محل کارتان نامه‌ای برای مبلغ حقوق ماهیانه‌ای که می‌گیرید بگیرید و به بانک ارائه بدهید تا متناسب با درامدتان اعتبار دریافت کنید. شما باید به‌طور منظم گزارش درامد خود را به بانک بدهید تا به‌اندازه دقیق اعتبار بگیرید.

Join the discussion ۲ Comments

 • سحر گفت:

  با سلام و ممنون از مطالب خوب سایت شما،

  من یک کارت اعتباری کلاسیک از زراعت بانک ترکیه دارم.
  متاسفانه شخصی که برای من حساب رو باز کرده جوابگو نیست و با خدمات پشتیبانی بانک هم به سختی میشه تماس گرفت.
  من خرید مداوم از سایت ها برای کارهای طراحی سایت انجام میدم و بعد از یک خرید کارت من بسته میشه و تماس هم سخت شده از ایران و هزینه زیادی داره ، راه حل سریعتر و ارزان تر چی هست ؟
  و اینکه من رمز کارت اعتباری خودم رو فراموش کردم و به زودی یکی از دوستان به ترکیه سفر دارند و کارت من رو به همراه میبرند لطفا راه حل برای تغییر رمز یا بازیابی ایم مسئله هست ؟
  و اپلیکیشن موبایل بانک هم در ایران کار نمیکنه لطفا راهنمایی کنید 🙏

  • حسن مقدم گفت:

   سلام سحر

   برای بسته شدن کارت اعتباری زراعت بانک ترکیه شما به این ترتیب انجام بدین در اکسر موارد کارت باز میشه :
   ۱- ورود به اپلیکیشن زراعت بانک
   ۲-ورود به منو و انتخاب گزینه کارت ها ( KARTLARIM )
   3-ورود به گزینه کارت های اعتباری ( KREDI KARTLARIM )
   4-انتخاب کارت اعتباری
   ۵-در سمت راست بالا بقل هوم ( عکس خانه ) سه نقطه به صورت عمودی هست اونو انتخاب کنید
   ۶-انتخاب گزینه آخر ( KART AYARLARI )
   7-انتخاب گزینه سوم ( işlem kisti )
   8- در مسیر E-TICARET , گزینه های YURT İÇİ و Yurt Dışı را خاموش کرده
   ۹-به پایین صفحه بیایید و گینه DEVAM را بزنید
   ۱۰-گزینه ONAYLA را بزنید
   و دوباره تا مسیر شماره ۸ بیایید و گزینه های YURT İÇİ و Yurt Dışı را روشن کرده و به پایین صفحه بیایید و گینه DEVAM را بزنید و گزینه ONAYLA را بزنید
   این مسیر کارت اعتباری شما را فعال میکند

   برای بازیابی رمز ۴ رقمی کارت اعتباری زراعت بانک تا مسیر ۵ برید و گزینه اول şifre belirleme را انتخاب کنید و در دو ردیف رمز جدید خود را دو بار تکرار کنید
   *نکته : رمز تاریخ تولد نباشد – اعداد پشت سر هم نباشد
   و بعد گزینه DEVAM را بزنید

   برای فعال کردن اپلیکیشن زراعت بانک ترکیه به شماره ۰۸۵۰۰۲۲۰۰۰۰۰ تماس بگیرید و بعد گزینه ۹ را انتخاب کنید و به پشتیبان انگلیسی زبان وصل بشید و درخواست فعال شدن اپلیکیشن و اینترنت بانک خارج از ترکیه را بخواهید
   *نکته پاسپورت یا عکس آن کنارتان باشد چون سوالات از قبیل تاریخ تولد یا پرسیدن حرف اول یا چندم از اسم و فامیل پدر یا مادر میکنند.

Leave a Reply