گرفتن پاسپورت ترکیه و اخذ شهروندی این کشور یکی از آسان‌ترین گزینه‌ها برای افرادی است که می‌خواهند پاسپورت دوم خود را دریافت کرده و یا به کشوری دیگر مهاجرت کنند. گرفتن پاسپورت ترکیه مزایای بسیار زیادی دارد و به نسبت دیگر کشورها بسیار ارزان‌قیمت‌تر است. برای آشنایی با مزایای اخذ شهروندی ترکیه و گرفتن پاسپورت این کشور تا انتهای متن با ما همراه باشید.

اخذ شهروندی ترکیه و گرفتن پاسپورت این کشور به چه صورت است؟

شما از چند طریق می‌توانید برای دریافت پاسپورت ترکیه اقدام کنید.

با انتخاب یکی از این روش‌ها و انجام آن شما می‌توانید به‌سادگی برای خود و همسر و فرزندان زیر 18 سالتان بدون هیچ چون‌وچرایی پاسپورت ترکیه را دریافت کنید. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

مزایای اخذ شهروندی ترکیه و یا دریافت پاسپورت ترکیه

پاسپورت این کشور می‌تواند امکانات و مزایای بی‌شماری برای شما به ارمغان بیاورد. مخصوصاً اگر قصد دریافت اقامت در این کشور را دارید دریافت پاسپورت آن می‌تواند بهترین گزینه اقامتی در این کشور باشد. در ادامه به چند نمونه از مزایای دریافت پاسپورت ترکیه اشاره خواهیم کرد:

اعتبار پاسپورت ترکیه در جهان

پاسپورت ترکیه به خاطر روابط دیپلماتیک این کشور یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان است. با این پاسپورت شما می‌توانید بدون روادید به 72 کشور جهان، بدون ویزا به 42 کشور و به 7 کشور تنها با درخواست ویزای آنلاین سفر کنید. در سایر موارد دریافت ویزا با پاسپورت ترکیه بسیار ساده خواهد بود. در برابر پاسپورت ایران در جایگاه 85م قرار دارد و می‌توان گفت از اعتباری که پاسپورت ترکیه در جهان برخوردار است، بهره‌مند نیست.

بیشتر بخوانید: پاسپورت ترکیه چقدر ارزش دارد و با آن به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟

این اعتبار جهانی برای افرادی که کسب‌وکار جهانی دارند و یا مایل به همکاری با شرکت‌های خارجی هستند و همچنین افرادی که رویای جهانگردی را در سر می‌پرورانند و سایر افراد، گزینه بسیار مناسب و هیجان‌انگیزی است.

در زیر برای شما چند کشور که با داشتن پاسپورت ترکیه به‌سادگی به آن‌ها سفر کنید را معرفی خواهیم کرد:

کشورهای بدون روادید: شما بدون داشتن ویزا تنها با پاسپورت ترکیه بدون هیچ مشکلی می‌توانید به این کشورها وارد شوید: قطر، تونس، عراق، اردن، مراکش، ژاپن، کره جنوبی، مالزی، سنگاپور، هنگ‌کنگ، اندونزی، برزیل، آرژانتین، بلاروس، بوسنی و هرزگوین، شیلی، کلمبیا، اکوادور، السالوادور، گرجستان، پاراگوئه، صربستان، آفریقای جنوبی، تایلند، قبرس، اوکراین، اروگوئه.

کشورهای صدور ویزای هم‌زمان: شما در طول ورود به این کشورها به‌صورت اتوماتیک ویزا دریافت خواهید کرد: کویت، بحرین، لبنان و برخی از کشورهای آفریقایی

ویزای آنلاین: برای ورود به کشورهایی مانند استرالیا و عمان تنها یک درخواست اینترنتی ویزا کفایت می‌کند.

ویزای شینگن و آمریکا: دریافت ویزای شینگن و آمریکا به‌مراتب برای یک شهروند ترک آسان‌تر از یک شهروند ایرانی است. شما با پاسپورت ترک خود به‌سادگی می‌توانید جهت دریافت ویزای شینگن و آمریکا اقدام کنید. کشورهای عضو شینگن به‌صورت زیر هستند: اتریش، بلژیک، چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، استونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن‌اشتاین.

اخذ شهروندی و پاسپورت ارزان‌قیمت

برای اخذ شهروندی ترکیه شما تنها کافی است ملکی به ارزش 250 هزار دلار خریداری کنید. شاید این مبلغ به نظر زیاد برسد ولی واقعیت ازاین‌قرار است که اگر قصد دارید تابعیت دوگانه داشته باشید و یا بتوانید شهروندی کشوری را به دست آورده و به‌سادگی در آن زندگی کنید، گزینه‌ای ارزان‌قیمت‌تر از این نصیبتان نخواهد شد. به‌عنوان‌مثال اخذ پاسپورت قبرس 2 میلیون یورو، مالت 350 هزار یورو، اسپانیا نیم میلیون یورو مشروط به گذر 10 سال از درخواست اقامت، نیوزیلند 10 میلیون دلار و کانادا یک‌میلیون دلار برای شما هزینه خواهد داشت.

این در حالی است که شما شهروندی ترکیه را با ملکی به ارزش 250 هزار دلار و یا یک سپرده بانکی به‌اندازه 500 هزار دلار به دست خواهید آورد.

امکان دریافت پاسپورت دوم

ترکیه به شما این اجازه را می‌دهد که دو تابعیته باشید. به‌این‌ترتیب هیچ‌گونه نیازی به ابطال شهروندی اول خود ندارید و می‌توانید با حفظ ایرانی بودن خود، پاسپورت و شهروندی ترکیه را پذیرا باشید. به این ترتیب شما می‌توانید از حق شهروندی هر دو کشور استفاده کنید و به‌سادگی در هر دو زندگی کنید.

زندگی مطلوب در ترکیه

اگر شما می‌خواهید در ادامه دریافت پاسپورت ترکیه در این کشور زندگی کنید باید بدانید که زندگی در ترکیه می‌تواند به یکی از تجربیات جذاب زندگی شما بدل شود.

در درجه نخست بدانید که ترکیه مقصد توریستی بسیاری از جهانیان است. آن‌ها شهر استانبول را برای آثار بی‌نظیر تاریخی و هنری و شهر آنتالیا را برای تفریحات منحصربه‌فرد دریایی انتخاب می‌کنند و کشور ترکیه درامد خوبی را از این طریق کسب می‌کند. تصور اینکه شما در مقصد گردش و تفریح دیگران زندگی خواهید کرد می‌تواند تصوری لذت‌بخش باشد.

هزینه‌های زندگی در ترکیه: ترکیه برای زندگی کشوری ارزان‌قیمت است. شما به‌سادگی می‌توانید در این کشور بدون هزینه چندانی زندگی خود را بگذرانید. مخصوصاً در شرایطی که باارزش سقوط ریال زندگی در کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار دشوار شده است، زندگی در ترکیه همچنان امکان‌پذیر و ساده است. برای آشنایی بیشتر با میزان هزینه‌های زندگی در ترکیه می‌توانید به اینجا و اینجا مراجعه کنید.

جغرافیای ترکیه: ترکیه ازنظر جغرافیایی مخصوصاً برای ایرانیان موقعیت بسیار مناسبی دارد. در درجه نخست فاصله این کشور از ایران بسیار کم است. برخی حتی به شوخی عنوان می‌کنند که رسیدن از ترکیه به ایران خیلی ساده‌تر از رسیدن از شرق به غرب تهران است. شما به‌سادگی می‌توانید به خانواده خود در ایران سر بزنید، در موقعیت‌های خاص حاضر شوید و به امورات خود برسید. مخصوصاً اگر کسب‌وکار شما در ایران هنوز پابرجاست، ترکیه گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود.

از سوی دیگر مسئله‌ای که این جغرافیا با خود به همراه دارد آب‌وهواست. آب‌وهوای ترکیه بسیار شبیه به ایران و حتی دلپذیر تر از آن است. یکی از مشکلاتی که ایرانیان برای مهاجرت به کشورهایی مانند کانادا بر سر راه دارند آب‌وهوای بسیار سرد این کشور است. این در حالی است که آب‌وهوای مدیترانه‌ای و معتدل ترکیه در تمامی طول سال گردشگران خاص خود را می‌طلبد و به‌هیچ‌عنوان آزاردهنده نخواهد بود.

فرهنگ ترکیه: فرهنگ ترکیه برای ایرانیان فرهنگ چالش‌برانگیزی نخواهد بود. اگر به گذشته خود رجوع کنیم می‌بینیم که این فرهنگ تا چه اندازه مشابه فرهنگ ماست. از طرفی دیگر مهمان‌دوست بودن و مهربانی ترک‌ها وجهه دیگری که دارد این است که آن‌ها با مهاجران بسیار مهربان خواهند بود.

کار در ترکیه: متأسفانه نرخ بیکاری در ترکیه صفر نیست و پیدا کردن کار در این کشور می‌تواند یکی از گزینه‌های چالش‌برانگیز برای افرادی که برای کار به این کشور مهاجرت کرده‌اند باشد، ولی مسئله در اینجاست که برای شهروندان ترکیه، حتی اگر ایرانی باشند، قوانین کاری مشابه دیگر شهروندان اعمال می‌شود. پس شما نیازی به رقابت با دیگر مهاجران نخواهید داشت و از آن‌ها شانس بسیار بالاتری خواهید داشت.

تحصیل در ترکیه: تحصیل در این کشور برای شما و فرزندانتان با هزینه‌ای بسیار کم و کیفیتی بسیار زیاد تدارک دیده‌شده است. در این کشور دانشگاه‌ها و مدارس دولتی بسیاری وجود دارد که در اغلب آن‌ها متدهای روز جهانی به کار گرفته می‌شود و شما می‌توانید خیال خود را از این بابت جمع نگه‌دارید.

دیگر مزایای دریافت پاسپورت کشور ترکیه

  • شما می‌توانید به‌سادگی در بانک‌های ترکیه حساب بازکنید و از این طریق به حساب بانک‌های بین‌المللی متصل شوید و معاملات و خریدهای جهانی کنید.
  • شما از این طریق به بازار آزاد ترکیه ورود پیداکرده و به‌دوراز هر نوع تحریمی که ایران اکنون درگیر آن است می‌توانید معاملات تجاری خود را از پیش ببرید.
  • شما می‌توانید یک شناسنامه تازه حتی با نام و نام خانوادگی ترکی شوید.
  • با داشتن پاسپورت ترکیه شما حتی حق رأی این کشور را به دست خواهید آورد و می‌توانید در سرنوشت آن سهیم باشید.

Leave a Reply